چگونه یک دفتر مانند یک حرفه ای طراحی کنیم


یک طبقه فشرده اداری نشان دهنده فقدان مدیریت می باشد؛ در حالی که دفتری که ظاهر خالی دارد، حس بی‌اعتبار بودن می‌دهد. برای اینکه دفتر شما تعادل درستی از شلوغی و در عین حال نظم را برقرار کند، باید مطمئن شوید که طراحی چیدمان دفتر به خوبی برنامه ریزی شده است.

بایدها و نبایدها در ساختار اداری

هنگام خرید مبلمان اداری، باید کاربرد آن، فضایی که در آن طبقه اشغال می‌کند و اینکه آیا از نظر زیبایی شناسی دلپذیر است را در نظر بگیرید.

از ازدحام و اشباع فضاها خودداری کنید: چیدمان اداری شلوغ، طرحی است که در آن فضای دفتر کوچک بوده و به طور ناکارآمد چیده شده است. در چنین سناریویی، محیط اداری می‌تواند نامرتب به نظر برسد و منجر به بی انضباطی و سوء مدیریت شود. علاوه بر این، در یک محیط شلوغ، کارکنان شما احتمالاً به راحتی با جزئی‌ترین مشکلات تحت فشار قرار می‌گیرند. چنین محیط‌هایی جایی برای نفس کشیدن و حتی راه رفتن باقی نمی‌گذارند.

به فضاهای خالی توجه کنید: یک فضای خالی همیشه در ذهن بیننده نقش می‌بندد. مکان‌های اداری که خالی به نظر می‌آیند، معمولا فضاهای بزرگی هستند که مبلمان کافی ندارند. یک اتاق خالی می تواند منجر به عدم تمرکز در بین کارمندان شود. محل کار میتواند مانند یک پارک پیاده روی به جای یک محل کار جدی باشد. حتی اگر فضای زیادی دارید، محیط باید با مبلمان و وسایل دکوری مناسب پوشانده شود.

هنگامی که در مورد تعداد و اندازه مورد نیاز اقلام مبلمان تصمیم گرفتید، باید به سراغ روند چیدمان بروید.

 

چیدمان اداری و نحوه انجام آن

طراحی دفتر و چیدمان نشستن: تقسیم محیط کار، نقش موثری در چیدمان دفتر دارد. به عنوان مثال، اگر فضای کاری کوچکی دارید که فضای کمی برای کابین‌های مجزا دارد، تا زمانی که آن را گسترش نداده‌اید، انتخاب یک طرح اداری باز یا اتاقک ایده خوبی است. برای محیط‌های کاری با فضای زیاد، می‌توان از طراحی میز کار گروهی دایره‌ای و روش سنتی نیز استفاده کرد.

اتاق های اضافی و مبلمان مورد نیاز: بخش پذیرش در اتاق به اصطلاح نشیمن اداری، تاثیرگذار نهایی در چیدمان اداری است. وقتی مشتریان به محل پذیرش می‌رسند، باید احساس کنند که خدمات با کیفیتی در سازمان شما دریافت خواهند کرد. داشتن یک کاناپه و یک میز به همراه یک قفسه مجلات کوچک و فضای پذیرایی با طراحی خوب برای هر سازمان بزرگی ضروری است.

تقریباً هر دفتری به یک اتاق جلسه یا کنفرانس نیاز دارد. میز و صندلی پشت توری اتاق کنفرانس باید متناسب با اندازه اتاق خریداری شود. اگر فضای مجزا ندارید، استفاده از تخته برای جداسازی قسمت‌ها می تواند ظاهری حرفه‌ای به دفتر بدهد. علاوه بر این، حریم خصوصی را به کسانی که در اتاق جلسه هستند ارائه خواهد داد.

اتاق استراحت یا محل استراحت یک دفتر باید شامل مبلمانی باشد که ذهن و بدن کارمندان را آرام کند. تمام دلیلی که پشت طراحی این فضای آزاد برای کارمندان وجود دارد، این است که در صورت استرس یا خستگی، بتوانند جایی برای آرامش پیدا کرده و محیط نیز همین حس را منعکس کند

در پایان، برای طراحی تم کلی و اتمسفر محیط کار، ترکیب رنگ‌های مناسب، طراحی مناسب و ویژگی‌های اضافی مانند گیاهان واقعی و نور طبیعی خورشید می‌تواند به ایجاد یک چیدمان اداری دلپذیر کمک کند. اگر به دنبال طراحی، چیدمان اداری و تامین کنندگان مبلمان هستید، می‌توانید با کارشناسان سیلا در تماس باشید.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *